TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Korkular artıyor

Dolandırıcılar ustalaştı toplumsal korkular arttı. Halk korkuyor.

744Adana'da yaşanan dolandırıcılık olayı, Türkiye'de dolandırıcılığın hangi seviyelere geldiğini gözler önüne serdi. Prof. Dr. Nevzat Tarhan HABERTÜRK Gazetesine yaptığı değerlendirmede "Profesyonel yöntemlerle eğitimli insanların da çok kolay kandırılabildiğini" söyledi.

Türkiye'de giderek artan dolandırıcılık vakalarında, artık eğitimli ve deneyimli kişilerin de çok kolay kandırabilir hale gelmesi uzmanları düşündürüyor. Adana'da bir kadın doktorun, kendisini cep telefonuyla arayan dolandırıcılara tam 181 bin Tl kaptırması üzerine konuyu uzmanlara sorduk. İşte cevapları…

Profesyonel yöntemle eğitimliler de kandırılıyor

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan;

"Bu durum dolandırıcıların daha da ustalaştıklarının ve daha profesyonel yöntemler uyguladıklarının bir göstergesi. Artık eğitimli kişileri dahi ikna edebiliyorlar. Burada eğitimli kişilerin aldatılmaya karşı çok hazır olmadıkları da görülüyor. İnsan mutlaka ömründe bir kez dolandırılır ve bundan da ders alır. Okulda öğretilen bir şey değil bu. Kişi yapay bir özgüvenle polise başvurmuyor. Özgüven kölüğü sonucu olayı algılayamıyor"

HABERTÜRK

Okunma : 4089

 

İlgili

17 Haziran 2022
"Kişisel Haberler" içerisinde
31 Aralık 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri