TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Kenya Cumhuriyeti heyeti Kurucu Rektör Tarhan ile bir araya geldiKenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Jhonson Ondieki ve beraberindeki heyet, Üsküdar Üniversitesine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.“Önemli bir bilim üniversitesisiniz”

Kenya Mandera bölgesinden 13 öğrencinin Üsküdar Üniversitesine kabulü için teşekkür ziyaretinde bulunduklarını dile getiren Ondieki; “Kenya genelinde, Mandera Eyaleti özelinde eğitimi her zaman önemsedik, destekledik. Siz de önemli bir bilim üniversitesisiniz. Girişimlerinizi her zaman takdir ediyoruz. Buraya gelen 13 öğrencimiz sadece Mandera Eyaletini değil, Kenya’yı temsil edecekler. Aynı zamanda Türkiye-Kenya arasındaki bağların kuvvetlenmesinde önemli rol oynayacaklardır. Bu konuda sizin de desteklerinizi bekliyoruz.” şeklinde konuştu.“Öğrencilerimiz ev sahipliği yapmaya hazır”

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Öğrencileriniz bize emanet. Onların iyi yetişmesi için elimizden geleni yapacağız. Üsküdar Üniversitesi olarak buraya gelen öğrencilerinizin kendilerini yabancı hissetmesini istemiyoruz. Öğrencilerimiz de onlara ev sahipliği yapmaya hazır. Biz sadece akademik başarıya odaklı değiliz. Aynı zamanda iyi insan yetiştirme odaklı eğitim de veriyoruz. Buraya gelen 13 öğrencinizin burada edindikleri hatıraları hayatları boyunca yanlarında taşımalarını istiyoruz. Sizin de buraya gelen öğrencilerinizi bu şekilde hala takip ediyor olmanız onlar için büyük bir şans” ifadelerini kullandı.
Merkez Yerleşke Senato Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ziyarete Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yanı sıra Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk, Genel Sekreter Selçuk Uysaler, Uluslararası İlişkiler Direktörü Emre Üçsular, Kenya Cumhuriyeti Mandera Valisi Ali İbrahim Roba, Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Johnson Ondieki, Mandera Eğitim Spor ve Kültür Sorumlusu Izzudin Abdullahi Abdi, Mandera Finans Yetkilisi Alinoor Mohamed ve Mandera İş Geliştirme Yetkilisi Yusuf Dido katıldı.Ziyaretin sonunda Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi Yayınlarından çıkan Prof. Dr. Ahmet Akgündüz’ün hazırladığı “Tarhan Ailesi Soy Ağacı” şecere kitabını hediye etti.

Toplu fotoğrafın çekilmesinin ardından program sona erdi.

Okunma : 2435

ÜHA

 

İlgili

29 Eylül 2021
"Psikiyatrist" içerisinde
01 Haziran 2020
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri