TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Katar Başbakan Yardımcısı Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti

Katar Başbakan Yardımcısı Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti

Katar Başbakan Yardımcısı, Devlet Bakanı Dr. Hamed bin Abdulaziz el-Kavari, Üsküdar Üniversitesini ziyaret ederek, üniversitenin senato toplantısına katıldı. Kavari gündeme ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

Katar Başbakan Yardımcısı, Devlet Bakanı Dr. Hamed bin Abdulaziz el-Kavari ve eşi Zeynep Al Badrawi Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Kavari ve eşini Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Zelka, Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Prof. Dr. Sevil Atasoy kapıda karşıladı.

Katar Başbakan Yardımcısı Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti 2

Bir süre sohbet eden Kavari ve beraberindekiler daha sonra Üniversite Senato üyeleriyle bir araya geldi.

Dünyada çok sayıda üniversiteyle iletişim halinde olduğunu, birçok akademisyen tanıdığını anlatan Kavari, Üsküdar Üniversitesi’nin kendisi için apayrı bir yeri olduğunu kaydetti. Kavari şunları söyledi.

Katar Başbakan Yardımcısı Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti 3

Başbakan Yardımcısı Kavari: Üsküdar Üniversitesi benim için apayrı

"Üsküdar Üniversitesi 6 yıl gibi kısa bir sürede 16 bin öğrenci sayısına ulaşmış, bu çok önemli ve büyük bir başarı. Birçok üniversiteden hoca arkadaşlarım var ancak İstanbul'un ve sizin yeriniz bizim için apayrı. Bu üniversitenin hocaları ve öğrencileriyle bir arada olmaktan mutluluk duydum." Dedi.

Üniversite ve çalışmalara ilişkin senato üyelerinden bilgi alan Kavari burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

Katar Başbakan Yardımcısı Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti 4

Bakan Kavari : “Trump’un Kudüs kararından biz sorumluyuz”

İlk olarak ABD Başkanı Donald Trump’un, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını eleştiren Kavari özeleştiri yaptı ve bu sonuçlardan biz sorumluyuz ifadelerini kullandı. Kavari şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bir problem var ve siz bu problemin ehemmiyetini bilmiyorsanız, başkası sizin derdinizi çekmez. Bugüne kadar hiçbir ABD başkanı bu riski alamadı. Neden? Trump aldı çünkü Arapların içinde bulunduğu durum, Arapların ulaştığı nokta onlara bu cesareti, bu kararı almalarına müsaade etti. Bu karar aslında birçok adımın sonucu, tek başına bir karar olarak okunmamalıdır. Araplar ne kadar dağınık olsa da onlarda bir ruh, güç, dirilik vardı ancak Arabistan ile bu dağıldı. Bu dağılmayla bu gücü kaybetti.”

Katar Başbakan Yardımcısı Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti 5

Kavari: “Fahrettin Paşa olayı bir algı operasyonudur”

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed’in Medine Müdafaası kahramanı olarak bilinen Osmanlı Paşası Fahreddin Türkkan'ı 'hırsız' olarak niteleyen bir twitter paylaşımını da değerlendiren Kavari bunun bir algı operasyonu olduğunu belirtti.
“Fahrettin paşa ile çıkarılan olay kasıtlı bir algı operasyonudur. Osmanlı ve Türkiye’nin Arap dünyasındaki algısını etkilemek içindir. Bu konunun takipçisiyim. Yaşanan bu son olay Türkiye’nin ve Katar’ın bu konudaki tarihi sorumluluklarının çok daha fazla olduğunu hissettirdi.”

Katar Başbakan Yardımcısı Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti 6

Kavari, Tarhan'a iki kitabını imzalayarak armağan etti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın kendi kitaplarını ve üniversitenin simgesi haline gelen "Hisseden Adam Heykeli" ni sunduğu Kavari de kendi kitaplarını Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a takdim etti.

Katar Başbakan Yardımcısı Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti 7

Katarlı Bakan Kavari ve eşi daha sonra Üsküdar Üniversitesi’nin laboratuvarlarını gezerek yetkililerden ilgililerden bilgi aldı.

Katar Başbakan Yardımcısı Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti 8

Katarlı bakana öğrencilerin ilgisi de yoğun oldu. Öğrenciler başbakan yardımcısı Kavari’yi alkışlarla uğurladı.

Okunma : 4181

ÜHA

 

İlgili

12 Şubat 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde
14 Şubat 2019
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri