TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Gençler Neden Ateizme Yöneliyor?

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan son zamanlarda gençlerin ateizme yönelmesinin altında yatan gerekçeleri anlattı.

 

Sözler Köşkü YouTube kanalına konuk olan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, gençlerin ateizme yönelmesindeki nedenleri ve bu durumun önüne geçmek için yapılması gerekenleri ifade etti. Tarhan, günümüz gençlerinin inançsızlığının asıl sebebinin gençlerin sorgulaması olduğunu dile getirdi.

Daha önce kültür aktarımını ailenin yaptığını belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Günümüzde değer ve kültür aktarımını medya ve sosyal medya yapıyor. Dünya elektronik bir köy oldu. Çocuk küçük yaşta evin güvenli ortamında internetin güvensiz bilgileriyle karşılaşıyor ve kafası karışıyor.”

İLMİ KELAMIN LİSE SEVİYESİNE İNMESİ LAZIM

Gençlere varoluşu daha iyi anlatmak için ilmi kelamın lise seviyesine inmesi gerektiğini savunan Prof. Dr. Tarhan, her lise öğrencisinin İbni Sina gibi sorguladığını, sorgulama yapılmadığı zamanda ise hakikatin görünmeyeceğini belirtti. Yeni kuşağın ikna ve inandırma yöntemlerine yatkın olduğunu söyleyen Tarhan, gençlere doğru bilgiyi doğru şekilde anlatılması gerektiğini vurguladı.

BÖYLE GİDERSE GENÇLER KAYIP NESİL OLACAK

İnsanı Allah’a götüren kanıtların Kur’an-ı Kerim, Peygamberler ve Kainat Kitabı olduğu söyleyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan kainat kitabının doğru okunursa kafadaki tanrı tasavvurunun doğru olduğunun anlaşılacağını belirtti. Tarhan son olarak günümüz gençlerinin tanrı tasavvurunu oluşturamadığımız taktirde gençlerin kayıp bir nesil olacağını ve özeleştiri yapıp bu konuya hassas yaklaşmamız gerektiğini ifade etti.

Okunma : 1705

 

Haberler

Foto Galeri