TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Erkekleri futbol kadınları dizi rahatlatıyor

Günün stres ve sıkıntılarından kurtulmak isteyen erkekler futbolu, kadınlar ise diziyi tercih ediyor.


nevzat_tarhan79

Negatifi gidermede erkeklerin futbol, kadınların dizi tutkusunun beyinde aynı etkiyi yaptığını ifade eden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu seyirlerin bağımlılık haline gelmesiyle kişide zaman yönetiminin bozulduğunu söyledi.

TNT Televizyonu’nda Gürkan Kubilay ile sağlık programına katılan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan dizi ve futbol bağımlılığına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

İnternet ve diziyle meşgul olma oranının 1990 sonrasında gittikçe arttığını ifade eden Prof. Dr. Nevzat Tarhan bu meşguliyetin psikiyatri kitaplarında davranışsal bağımlılık adı altında tanımlandığını söyledi.

Kişi diziyi hayatının her anlamında yaşıyorsa bağımlılık riskinin söz konusu olduğunu ifade eden Tarhan, kadınlardaki dizi tutkusunun erkelerde ki futbol tutkusuyla eş değer olduğunun da altını çizdi. Kişilerin hayatlarında yaşadıkları negatifleri giderme, günlük sorunlarından uzaklaşmada genelde bu yolu tercih ettiklerini söyleyen Tarhan, kişilerin bunları seyrederek rahatladıklarını dile getirdi.

nevzat_tarhan78Sanal gerçeklik karşısında kişilerin ağlayarak, bağırarak stres atıp rahatladığını söyleyen Tarhan, dizi ve futbol seyirlerinin bağımlılık haline gelmesiyle kişide zaman yönetiminin bozulduğunu kaydetti.

Hayata dair belirli bir amacı olan kişilerin bu gibi zevk tuzaklarına düşmesinin söz konusu olmadığının da altını çizen Rektör Tarhan, bu anlamda zaman sermayesinin iyi kullanılması gerektiğini ifade etti.Şaban Özdemir (NPGRUP)

 

Okunma : 4658

 

İlgili

18 Temmuz 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
05 Mart 2013
"Kişisel Haberler" içerisinde
27 Ekim 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri