TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Eğitimde Üsküdar-Hindistan işbirliği

Eğitimde Üsküdar-Hindistan işbirliği

Üsküdar Üniversitesi ile Hindistan Markaz Shaping A Cultur Üniversitesi arasında eğitim alanında işbirliği anlaşması imzalandı.

Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza törenine Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka, Markaz Shaping A Cultur Üniversitesi Rektörü Dr. Mah Al Kandi ve üniversitenin öğretim görevlileri katıldı.

Eğitimde Üsküdar-Hindistan işbirliği 2

“İki üniversite arasında ortak programlar gerçekleştirilecek”

1997 yılında Hindistan’da kurulan Markaz Sahping A Cultur Üniversitesinin eğitim programlarından ve metodlarından bahseden Kandi, Üsküdar Üniversitesi ile yapılacak olan anlaşmadan mutluluk duyduğunu ve iki üniversite arasında öğrenci değişim programlarının uygulanabileceği gibi ortak konferansların da yapılabileceğini belirtti.

Eğitimde Üsküdar-Hindistan işbirliği 3

“Yapılan bu anlaşma ileride daha güzel birlikteliklere yol açacak”

Markaz Shaping A Cultur Üniversitesinin modern ve geleneksel tıbbın bir arada yer aldığının altını çizen Kandi, son olarak 25 Kasımda yapılacak konferansa Üsküdar Üniversitesini de beklediğini, yapılan bu anlaşmanın ileride daha güzel birlikteliklere ve kaynaşmalara yol açmasını umut ettiğini söyledi.

Üsküdar Üniversitesinin eğitim müfredatından ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinden bahseden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesinin ana temasının Davranış Bilimleri ve Sağlık ile Psikoloji olduğunu söyledi.

Eğitim alanında yapılan bu işbirliğinden memnun olduğunu belirten Tarhan, “Bizim düşündüklerimiz kağıtta kalmasın, öğrenci değişim programaları ve beraber planladığımız konferanslar geçerliliğini sürdürsün” dedi.

Eğitimde Üsküdar-Hindistan işbirliği 4

Toplantının sonunda Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi Yayınlarından çıkan  Prof. Dr. Ahmet Akgündüz’ün hazırladığı “Tarhan Ailesi Soy Ağacı” şecere kitabını hediye etti.
Toplu fotoğrafın çekilmesinin ardından program sona erdi.

Eğitimde Üsküdar-Hindistan işbirliği 5

Okunma : 3017

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri