TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Eğitimde Üsküdar- Endonezya işbirliği

Eğitimde Üsküdar- Endonezya işbirliği

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Endonezya İslam Negeri Üniversitesi Senato Üyeleri ile bir araya geldi. Eğitimde işbirliği anlaşması olan MOU anlaşmasının da imzalandığı toplantıda eğitim alanında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Eğitimde Üsküdar- Endonezya işbirliği 2

Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke Senato Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İslam Negeri Üniversitesi Akademik Senato Sekreteri M. Tamudin, Senato Üyeleri  Prof. Dr. H. Romli, Prof. Dr. H. Cholidi, Prof. Dr. H. J. Suyuthi Pulungan, Prof. Dr. H. Ris’an Rusli, Prof. Dr. İzomiddin, Drs. Zulhelmi, Dr. Ismail Sukardi ve Üsküdar Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Emre Üçsular katıldı.

Toplantıda Üsküdar Üniversitesi ile İslam Negeri Üniversitesi arasında yapılabilecek öğrenci ve akademisyen değişim programları da konuşuldu.

Eğitimde Üsküdar- Endonezya işbirliği 3

“İlm-i Kelam’ın gençlere anlatılması gerekiyor”

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, gerçekleşen toplantıda Kelam ilmine günümüzde duyulan ihtiyacın altını çizerek şu ifadeleri kullandı: “Materyalizm çöktü, Batı medeniyeti krizde. Boşanmalar, suçlar, intiharlar ve şiddet arttı. Batı buna çözüm üretemiyor. Bunun için Kur’an-ı Kerim’in hakikatlerine Batı’nın da en az bizim kadar ihtiyacı var.  Bunun için de İlm-i Kelam’ın gençlere anlatılması lazım. Bunu en iyi anlatan kaynaklardan bir tanesi de Risale-i Nur eserleri. Din ve fen ilimlerini birleştirerek gençlere anlatıyor. Biz de bu seminerlerin bu sene 7.’sini düzenleyeceğiz.” dedi.

Eğitimde Üsküdar- Endonezya işbirliği 4

İslam Negeri Üniversitesi Senato Üyesi Prof. Dr. H. Cholidi ise Üsküdar Üniversitesi’nden eğitim anlamında öğrenecekleri çok şey olduğunu vurgulayarak Üsküdar- Endonezya işbirliğinden duydukları mutluluğu dile getirdi.

Toplantı, hediye takdimi ve protokol imza töreni ardından toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.

Eğitimde Üsküdar- Endonezya işbirliği 5

Programının sonrasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Emre Üçsular, Endonezya'dan gelen heyete üniversitenin kütüphane ve laboratuvarlarını gezdirdi.

Eğitimde Üsküdar- Endonezya işbirliği 6

Okunma : 2616

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri