TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Dr. Ghulam Nabi Fai: “Keşmir Dünya Barışının sağlanması konusunda önemli”

Dr. Ghulam Nabi Fai: “Keşmir Dünya Barışının sağlanması konusunda önemli”

Afrika Dostluk Derneği’nin davetiyle ABD’ den Türkiye’ye gelen Dünya Keşmir Farkındalığı Forumu Genel Sekreteri Dr. Ghulam Nabi Fai, Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Üniversitenin haftalık olağan senato toplantısının ardından Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka ve senato üyeleriyle bir araya gelen Dr. Ghulam Nabi Fai, “The Urgency Of Peace İn Kashmir” başlıklı bir konferans verdi.

Dr. Ghulam Nabi Fai: “Keşmir Dünya Barışının sağlanması konusunda önemli” 2

Keşmir bölgesinde yaşananlar konuşuldu

Dr. Fai, Hindistan, Pakistan ve Çin arasındaki anlaşmazlığa konu olan Keşmir bölgesinde yaşananlar ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Keşmir’in uluslararası anlamda önemli bir bölge olduğunu ifade eden Dr. Fai, Keşmir’in sadece Hindistan ve Pakistan için değil, dünya barışının sağlanması açısından önemli bir bölge olduğunu söyledi.

Dr. Ghulam Nabi Fai: “Keşmir Dünya Barışının sağlanması konusunda önemli” 3

“Keşmir, dünyanın en güzel hapishanesi”

Keşmir’in ‘dünyanın en güzel hapishanesi’ olduğunu belirten Dr. Fai, “Şu anda Keşmir’de hala normalleşme gerçekleşmiş değil. Keşmir’de kan akmaya devam ediyor. Orada şu an sadece ıstırap var” şeklinde konuştu.

Keşmir’in uluslararası önemliliği olan bir konu olduğunu vurgulayan Dr. Fai, “Amerikan eski başkanı Truman, Keşmir olayının düzeltilmesini istemişti. Başkan Trump gelince de bir şey değişmedi. Amerika, Hindistan ve Pakistan’ı veto etti” dedi.

“Keşmir halkının üç seçeneği var”

Keşmir halkının üç seçeneği olduğunu da sözlerine ekleyen Dr. Fai, bunlardan birincisinin Hindistan’a gitmeleri, ikincisinin Pakistan’a gitmeleri, üçüncüsünün de Keşmir’in özgürlüğünü ilan etmesi olduğunu belirtti.

Dr. Ghulam Nabi Fai: “Keşmir Dünya Barışının sağlanması konusunda önemli” 4

Okunma : 2829

ÜHA

 

İlgili

Haberler

Foto Galeri