TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Dindar nesil tartışmalarına psikolojik bakış

nevzat_tarhan

Son günlerin en çok konuşulan ve gündemden hiç düşmeyen bir konusu var ki o da dindar nesil yetiştirme tartışmaları. İşte Tarhan'dan dindar nesil tartışmalarına psikolojik bakış.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın " Dindar bir nesil yetiştirmek istiyoruz" sözleri üzerine başlayan tartışmalar büyüyerek devam ediyor. Tartışmalar arta dursun Prof. Dr. Nevzat Tarhan tartışmaların psikolojisini değerlendirdi.

Başbakan Erdoğan'ın "Dindar bir nesil yetiştirmek istiyoruz" sözleri üzerine başlayan tartışmalar yine Erdoğan'ın " Bırakalım da tinerci mi olsunlar" açıklamalarıyla iyice kızıştı. Bugünlerde hemen her kesim bu konuyu konuşuyor, tartışıyor.

KARANLIĞIN 7 ATLISI VE DİNDAR NESİL TARTIŞMALARI..TIKLAYIN...


Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan Ankara Polis Radyosu'nda katıldığı "Medya Okulu" programında konuya ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Siyasette bu konunun tartışılmasının güzel bir şey olduğunu vurgulayan Rektör Tarhan, günlük çıkar tartışmalarının yerine iyi insan olmanın yöntemlerinin tartışılmasının sevindirici olduğunu söyledi. Ancak Tarhan tartışmaların ego savaşı içersinde olmaması gerektiğine de dikkat çekti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan;

"Çoklu zeka kavramı çalışmalarında ahlaki ve vicdani zeka öne çıkıyor. Etik değerlere inanmak, yalnız kendini değil de başkasının yararlarını da düşünmek, iç sesi dinlemek, hesap verilebilirlik, bilgeliği amaçlamak, dürüst ve ilkeli olmak vicdani zeka değerlerini oluşturuyor.

Ülkemizde devlet bunu önemserse ve eğitim politikalarında ön planda tutarsa toplum zaten bunu kabul etmeye hazır. Son tartışmalar ise bu anlamda önemli. Siyasette bunun tartışılması güzel bir şey. Günlük çıkar çatışmalarını konuşma yerine iyi insan olmanın yöntemlerini tartışmak sevindirici. Bunlar faydalı tartışmalar. Tartışılmasında fayda var. Ancak tartışma kültürü içinde bunu tartışmak, ego savaşlarına dönüştürmemek gerekiyor.

Doğruyu bulma niyetiyle bunu başarmak gerekir. Gelişim yönünde adım atmalı. Konuyu saptırmak isteyenler olacaktır ama bunlar dikkate alınmamalı. Siyasetin böyle bir değerler hareketi başlatması önemli." Dedi.

Şaban Özdemir (NPGRUP)

Okunma : 3233

 

İlgili

01 Şubat 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
23 Ocak 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
30 Kasım 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri