TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Depresyon Nasıl Tedavi Edilir?

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, depresyon hastalığı ve depresyonunun tedavisine ilişkin önemli bilgiler verdi.

Depresyonda altın tedavi yönteminin ilaç tedavisi olduğunu belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ilaç tedavisinde başarı oranının yüzde 70 olduğunu söyledi. Prof. Dr. Tarhan, İlaç tedavisinde altı aylık süre geçtikten sonra hastalık düzelmezse hastaya psikoterapi tedavisi de uygulandığını da belirtti.

 

Psikoterapi tedavisinde uygulanan tedavi yöntemlerine dair bilgiler veren Psikiyatrist Nevzat Tarhan sözlerini şöyle sürdürdü; “Depresyondaki hastaya uygulanan psikoterapi yönteminde depresyonun psikolojik sebeplerine, kişinin hatalı düşünce kalıplarına, hastanın güvenini sarsan olaylara kadar birçok neden belirlenir ve terapiyle düzeltilmeye çalışılır. Eğer hasta bunlara rağmen düzelmiyorsa depresyonda çok etkili bir yöntem olan Manyetik Uyarım Tedavisine başlanır. Manyetik Uyarım Tedavisinde beynin içerisinde ters yönlü doku akımı oluşturularak bozulan kimyasallar düzeltiyor ve beynin daha sağlıklı çalışması sağlanıyor.

Manyetik Uyarım Tedavisi sonrası hastaların büyük oranda düzelme gösterdiğini söyleyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, depresyonun tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu belirtti.

GEN TEMELLİ TEDAVİLERİ 

Okunma : 1593

 

Haberler

Foto Galeri