TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Bu kitabı okumadan çocuğunuzu eğitmeyin

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın çocuklara eğitim rehberi olacak, hayata hemen aktarılabilecek önerileri dolu yeni kitabı çıktı. Bu kitabı okumadan çocuğunuzu eğitmeyin!


nevzat_tarhanDoğru anne babalığın nasıl olması gerektiğinden yola çıkan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, çocuk eğitimin en esaslı noktalarını yeni kitabında bir araya getirdi. Doğru anne babalığın mihenk noktalarına değinen Tarhan, her ailede yaşanabilecek sorunlar hakkında çözümü kolaylaştıran öneriler sunuyor.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın son kitabı “Sen Ben ve Çocuklarımız” Timaş Yayınlarından raflardaki yerini aldı.

- Yemicem işte! Diye direten çocuklara ne demeli?

- Aile içinde yaşanan çatışmalarda hangi iletişim kanallarını kullanabiliriz?

- Özgüvenin azı karar, fazlası zarar mı?

- Çocuğumuzun strese girdiğini nasıl anlarız?

- Evdeki facebook-twitter krizlerini nasıl aşarız?

- Çocuğu benliğini zedelemeden eleştirmek mümkün mü?

- Hangi çocuklar tırnak yer?

- Kardeş kıskançlığı mı rekabet mi?

- Çocuğunuz geceleri korkuyla uyanıyor mu?

senbenvecocuklarimizkapak1- Çalıştığı halde bir türlü derslerde başarılı olamıyor mu?

- Çocuğa ne kadar harçlık verilmeli?

- Çocukluk döneminde önümüze çıkan engeller kendimizi geliştirme fırsatı olabilir mi?

Timaş Yayınlarından çıkan “Sen Ben ve Çocuklarımız” isimli Tarhan’ın son kitabında anne, baba ve çocuk arasında yaşanan bu ve benzer bir çok soruya cevap bulacaksınız. Kitap adeta hayata hemen aktarılabilecek önerilerle dolu bir çocuk eğitim rehberi niteliği. Kitabın arka kapağında da bu önem özellikle vurgulanıyor.

“Anne baba olmak, dünyanın en önemli ve aynı zamanda en anlamlı işi. Emek ister ama karşılığı dünyalara değer. Mesuliyeti çoktum ama evlat sevgisi söz konusu olunca insana hiçbir şey zor gelmez.

Doğru anne babalığın nasıl olduğu aslında iç dünyamızda ve geleneksel kodlarımızda yazılı. Prof. Dr. Nevzat Tarhan işte buradan bakarak, çocuk eğitiminin en esaslı noktalarını bir araya getiriyor. Doğru anne babalığın mihenk noktalarına değinerek her ailede yaşanabilecek sorunlar hakkında çözümü kolaylaştıran öneriler getiriyor. Bizlere ebeveyn olmakla üstlendiğimiz en önemli vazifeyi hatırlatırken aile içinde yaşanan pürüzlerde çözümün aslında ne kadar yakınımızda olduğunu da gösteriyor.” Deniyor.

 Şaban Özdemir (NPGRUP)

Okunma : 3303

 

İlgili

10 Ağustos 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
19 Temmuz 2016
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri