TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

BAYEV'den Prof. Dr. Nevzat Tarhan'a onur ödülü

BAYEV'den Prof. Dr. Nevzat Tarhan'a onur ödülü

BAYEV'den Prof. Dr. Nevzat Tarhan'a onur ödülü 2Bağımlı Yaşam Evleri Gönüllüleri Derneği (BAYEV) Bağımlılıkla Mücadele ve Sosyal Yaşamı Destekleme Projesi kapsamında, uzun yıllardır madde bağımlılığına karşı yürüttüğü mücadeleden dolayı Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan'a onur ödülü takdim etti. Tarhan, ödülünü Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende aldı.

Ödülünü almadan önce kürsüye davet edilen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bağımlılıkla mücadele konusunun önemine bir kez daha dikkat çekti. Tarhan şu değerlendirmelerde bulundu:
"Bağımlılıkla mücadele konusunda hem hastanemizde hem de okulumuzda uzun süredir çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. İstatistiklere baktığımızda yapılan çalışmalara rağmen artış olduğunu gözlemliyoruz. Düzenlenen madde bağımlılığıyla mücadele şurasında konuşulanlar ne yazık ki sözde kalıyor. Hala bir rehabilitasyon merkezimiz yok. Bu konuda özeleştiri yapmıyoruz." dedi.

Madde bağımlılığıyla mücadele konusunda bir yol haritası da çizen Prof. Dr. Nevzat Tarhan;

"Bu konuyla ilgili aslında neler yapılması gerektiğini biliyoruz sadece eylem planlamalarına ihtiyaç var, gönüllülere ihtiyaç var ama en çok ihtiyacımız olan şey STK’lar. Türkiye’nin risk haritasının çıkartılması gerekiyor. STK’ların buradaki en önemli fonksiyonu, 24 saat ulaşılabilecek bir mentorluk sistemi kurabilmeleri." dedi.

Konuşmasının ardından ödülünü alan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, BAYEV çalışanlarına yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti ve derneğin yürüttüğü çalışmaların Türkiye'nin geleceğine önemli bir yatırım olduğunu söyledi.

Okunma : 5654

ÜHA

 

İlgili

16 Mart 2017
"Psikiyatrist" içerisinde
20 Ağustos 2019
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri