TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

ASDER üyeleri geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi

Adaleti Savunanlar Derneği'nin geleneksel iftar yemeği Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü ve aynı zamanda ASDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın başkanlığında gerçekleştirilen iftar yemeğinde aileler bir araya geldi.

Üsküdar Üniversitesi NP Sağlık Yerleşkesinde düzenlenen iftar programında ASDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bir geleneksel iftar programında daha bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 

“Müminin mümine yardımı duadır”

ASDER üyeleri ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği iftar programında Prof. Dr. Nevzat Tarhan açılış konuşmasını gerçekleştirdi. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayının son günlerinde dua etmenin öneminden bahseden Tarhan; “Ramazan ayının sonuna yaklaştık, müminin mümine yardımı duadır onun için bu günlerde bolca dua edelim. Ramazanda sevap kazanmanın çok kolay olduğu bir dönemdeyiz. Kadir gecesi herkesin Allah’a kalbini açması için bir fırsat. Hatalarımızı, kusurlarımızı fark etmemiz için bir fırsattır. Bu fırsatları iyi değerlendirmek gerekiyor. Fırsatlar karşısında aklını kullanırsan şanslı oluyorsun, aklını kullanmazsan fırsat gelip geçiyor. Ramazan da bize manevi fırsatlar sunuyor, bunu kullanan faydalarını görür çünkü hayatta hiç değiştiremeyeceğimiz istisnası olmayan tek gerçek ölüm gerçeği var.” şeklinde konuştu. 

“İnşallah gaflete düşenlerden olmayız…”

Namazın iki önemli işaretine dikkat çeken Prof. Dr. Nevzat Tarhan; “Birincisi, bir insan ibadet ederken Allah’ın onu gördüğünü hissederek ibadet ediyorsa böyle durumlarda kalbini Rabbine açıyor; ‘Beni görüyor.’ diyor.  Ramazanda da ibadette de öyledir. Diğeri de yarın ölecek gibi düşünmesi, böyle düşünerek ibadet etmesi hesap verme duygusunu, kötücül dürtülere karşı; ‘Bu benim son namazım, son ibadetim olabilir, son Ramazan’ım olabilir.’ diye insanın düşünmesi gerekiyor. Bu nedenle inşallah gaflete düşenlerden olmayız. Tekrar Ramazanınız mübarek olsun, Allah kabul etsin.” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

Düzenlenen iftar programı dernek üyeleri ve aileleri tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. 


 

Okunma : 739

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri