TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

"Amerikalılar Mutlu Aileyi Ön Plana Çıkarıyor"

N.T. AMASYA MERZİFON_1Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Amerikan filmlerinde ve ABD başkanlarının hayatlarında aileyi ön plana çıkarmalarının nedeninin aileyi ayakta tutmak olduğunu belirtti.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Amerikan filmlerinde ve ABD başkanlarının hayatlarında aileyi ön plana çıkarmalarının nedeninin aileyi ayakta tutmak olduğunu belirtti.

Amasya’nın Merzifon ilçesinde Merzifon Belediyesi ile Üsküdar Üniversitesi’nin işbirliğiyle eğitimlerin verileceği Aile Eğitimi Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada Amerikalıların ‘Mutlu aile rolü’ yaptıklarını vurgulayan Prof. Dr. Tarhan, “Amerikan filmlerine bakarsanız ya da Amerikan başkanlarının hayatlarına. Hep aileyi ön plana çıkarıyorlar. Mutlu aile rolü yapıyorlar. Ta ki, insanlara örnek olsun. Aileyi ayakta tutalım ki toplum daha huzurlu, daha barış sahibi olsun diye” şeklinde konuştu.

Boşanmaların gelişmiş ülkelerde yüzde 50’nün üzerine çıktığına ve evliliklerin tartışıldığına işaret eden Tarhan, “Aile olmadığı zaman bakıyorsunuz çocuk ruh sağlığı bozuluyor. Gelecek kuşaklar bozuluyor. Toplumun temel birimi bozuluyor. Eğer ailenin olmadığı bir toplum düşünülürse kaos çıkacak. Toplumda anarşi çıkacak. Ve insanlık bir çöküşe, yozlaşmaya, bozulmaya yönelecek” diye konuştu.

N.T. AMASYA MERZİFONAileyle ilgili teorilerin yeni baştan ele alındığını anlatan Nevzat Tarhan, şöyle konuştu; “Evlilik problemi küçükken ele alınırsa rahatlıkla çözülebiliyor. Hatta Amerika’da daha büyük problem yaşamadan ailede çatışmalar varsa aileyi tazelendirme, yenilendirme tarzından programlar uygulanıyor. Hiç sıkıntısı olmayan kimseler bir gidiyorlar. Çocuğuyla birlikte o programdan geçiyorlar. Daha sonra daha sağlıklı ilişki kurmayı öğrenip bir günlük otel toplantısında eğitimini alıyorlar. Birçok problemi yangın çıkmadan önlem almış oluyorlar.

Tarhan, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Ak Parti Amasya Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı’nın da katıldığı açılışın ardından Merzifon Belediye Başkanı M. Kadri Aydınlı ile işbirliği anlaşmasına imza attı.

İHA

Okunma : 3890

 

İlgili

Haberler

Foto Galeri