TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Almanya'daki Türk uzmanlar NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde

Almanya'daki Türk uzmanlar  NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, Almanya'da görev yapan Türk uzmanları ağırladı. Psikiyatri, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji uzmanları ile psikolog ve psikoterapistlerden oluşan heyet, doktorlarla görüşerek fikir alışverişinde bulundu. Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarının dil ve kültür farklılıkları nedeniyle yaşadığı güçlüklere dikkat çeken Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Türk kültürünü ve dokusunu bilen kişiler olarak sizin orada bulunmanız büyük bir referans oluyor” dedi.
 
Almanya'nın çeşitli şehirlerinde görev yapan psikiyatri, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji uzmanları, uzman psikolog ve psikoterapist lerden oluşan yaklaşık 25 kişilik heyet NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ve Üsküdar Üniversitesi'ni ziyaret etti.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde doktorlarla bir araya gelen Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, yapılan ziyaretin kendilerini çok memnun ettiğini belirterek görüş alışverişinde bulunmanın önemine dikkat çekti.

Almanya'daki Türk uzmanları önemli bir referans oluyor

Almanya'da görev yapan doktorlara büyük görevler düştüğünü belirten Prof Dr Nevzat Tarhan, başta Almanya olmak üzere yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının dil ve kültürel farklılıklar nedeniyle özellikle psikiyatri hastalıkların teşhis ve tedavisinde sorunlar yaşadığını söyledi.

Sosyal uyum problemlerine de dikkat çeken Prof. Dr. Nevzat Tarhan, teşhis ve tedavi konusunda sorunlar yaşandığını söyledi. Prof. Dr. Tarhan, “Orada yaşayan Türk vatandaşlarının sorunlarını anlamada Türk kültürünü ve dokusunu bilen kişiler olarak sizin orada bulunmanız büyük bir referans oluyor. Tercih sebebi oluyor. Hastalar ‘Bizim kültürümüzü biliyor, aynı dili konuşuyoruz’ diyor” dedi.

Almanya'daki Türk uzmanlar  NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde 2

Kişiye özel tedavi uyguluyoruz

Hastanenin kuruluşundan bugüne kadar geçen 20 yıldaki aşamaları da anlatan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, kişiye özel tedavi yöntemleri uyguladıklarını belirterek beyin ve nörobilim alanındaki çalışmalara önem verdiklerini söyledi.
Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi olarak nörobilimi temel aldık. Beyin odaklı bir hastane olarak beyin araştırmalarını önemsiyoruz.
Multidisipliner bir anlayışla bilim üretmeyi hedefliyoruz" dedi.

Görüş alışverişini önemsiyoruz

Almanya'daki Türk uzmanlarının görüşlerinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Tarhan, görüş ve fikir alışverişinde bulunmanın her iki taraf için de yararlı olacağını ifade etti.

Almanya'daki Türk uzmanlar  NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde 3

Almanya’daki uygulamaları anlattılar

Almanya'da görev yapan uzmanlardan psikoterapi uzmanı, Eski Yeşiller Partisi Milletvekili ve Köln Göçmen Sağlık Merkezi Müdürü Arif Ünal da Almanya'daki psikoterapi uygulamaları hakkında bilgi verdi. Ünal, Almanya'da Türk uzmanlarının ve Türkçe bilen uzmanların çok az olduğunu belirterek bu durumun Türk vatandaşlarının dil ve kültür farklılığı nedeniyle sağlık sorunlarının çözümünde problemlere yol açtığını ifade etti. Almanya'da günlük klinik uygulamalarından söz eden Ünal, "Hastaların büyük kesimi kadın
6 hafta klinikte kalmaları zor o nedenle bu yöntem büyük kolaylık sağlıyor" dedi.

Almanya'dan gelen uzmanların da görüş ve önerilerini dile getirdiği toplantıda NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uzmanları da hastanede uygulanan tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Almanya'daki Türk uzmanlar  NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde 4

Bağımlılık ve inme tedavisinde kullanılan yöntemleri anlattılar

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Onur Noyan, hastanede uygulanan ileri tedavi yöntemleri konusunda bilgi verdi. Multidisipliner bir yaklaşım uyguladıklarını ifade eden Noyan, tedavi sürecinde  altta yatan hastalıkların da tedavi edildiğini söyledi. Bağımlılıkta uygulanan tedavi yöntemleri üzerinde de duran Doç. Dr. Onur Noyan, çipli tedavi ve TMU tedavisinden bahsetti.
NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Celal Şalçini de inme, inme rehabilitasyonu ve inme tedavisinde kullanılan yöntemleri anlattı.

Almanya'daki Türk uzmanlar  NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde 5

Hastaneyi ve üniversiteyi gezdiler 

Toplantının ardından NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Başkekim Yardımcısı Dr Hanifi Devrim misafir heyete hastaneyi gezdirerek teşhis ve tedaviye yönelik yöntem ve uygulamalar hakkında bilgi verdi. Heyet daha sonra Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti. Üniversiteyi gezen uzmanlar laboratuvar ve diğer çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Almanya'daki Türk uzmanlar  NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde 6

Almanya'daki Türk uzmanlar  NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde 7

Okunma : 4856

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri