TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

16 yıl önce yazdığı mektubu 16 yıl sonra elden verdi

Üsküdar Üniversitesi Haydi Tut Elimi Derneği 2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Ödül Töreni unutulmaz bir ana ev sahipliği yaptı. Haydi Tut Elimi Derneği bağışçılarından Davut Bozkurt bundan tam 16 yıl önce Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a ithafen kaleme aldığı mektubu 16 yıl sonra bizzat Tarhan’a elden teslim etti. Bozkurt’un anlamlı konuşması ise ilgiyle dinlendi. 

16 yıl önce yazdığı mektubu 16 yıl sonra elden verdi

‘Kendinizle Barışık Olmak’ hayatımda büyük öneme sahip bir kitap…

Davut Bozkurt, 16 sene önce yazdığı mektubun bir kısmını katılımcıların huzurunda Prof. Dr. Nevzat Tarhan’la paylaşarak duygularını dile getirdi. Prof. Dr. Tarhan’ın kaleme aldığı ‘Kendinizle Barışık Olmak’ kitabının hayatında büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Bozkurt, kitabı okuduktan sonra hislerini yansıttığı mektuptaki ifadeleri şöyle özetledi; “Sizinle iletişim kurmak istememe sebep olan şey aldığımdan beri elimden düşüremediğim, her satırında kendimden bir şeyler bulduğum, ‘Kendinizle Barışık Olmak’ kitabınızdır. Bu yazıyı yazmamdaki amaç ise sadece size olan sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunmak, sizde uygun görürseniz sizinle tanışmak istemem. Size biraz kendimden bahsetmek istiyorum çünkü o zaman bu kitabın beni neden bu kadar etkilediğini açıklayabilmiş olacağım.”  İfadelerini kullandı.

16 yıl önce yazdığı mektubu 16 yıl sonra elden verdi 2

“Sizlerin önemini daha çok anlıyoruz”

Bozkurt, mektubu 16 sene sonra Prof. Dr. Tarhan’a ulaştırabildiğini söyleyerek; “O mektubu hocamıza hiçbir zaman ulaştıramadık, bugün inşallah ulaştıracağız. 18 yıla yakın bir üniversitede çalıştım. Geçmişte yurttaki bir arkadaşımın intihar etmesi sebebiyle Aile Bakanlığına geçmek istedim. Yıllar süren bürokrasiyi aştıktan sonra Aile Bakanlığına geçtim. Bakanlığa geçmeden önce hayalimde hep Bakım Sonrası Rehberlik ve İzleme Birimini aktifleştirmek vardı. Çünkü gençlerimiz 18 yaşını geçtikten sonra rol model olarak boşluğa düşüyorlar, bunlara yardımcı olmak istiyordum. İlk ikinci ayımda Çocuk Hizmetlerinden Sorumlu İl Müdür Yardımcısı Ali Fuat Bey beni aradı ve numaramı Üsküdar Üniversitesi Haydi Tut Elimi Derneğinden Banu Hanım’a vereceğini, onların çok iyi insanlar olduğunu ve tanışmamı istediğini söyledi. Gerçekten o günden sonra Nevzat hocamızla tanıştım. Güzel şeyler yaptığınız zaten ortada ben de buna şahidim. Yüzlerce kişiyi Banu ve Hayriye hanıma yönlendirdim. O kadar güzel şeyler oluyor ki işin en güzel yanı çocuklara yardım yaptığınız zaman telefondaki ağlama tonları, duygusal konuşmalarımız. Bunlar insanı çok heyecanlandırıyor. Bu noktada sizlerin önemini daha çok anlıyoruz. Ben kendi adıma ve yurtlarda kalan kardeşlerimiz adına hepinize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Okunma : 3201

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri