TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

10. Beyin Haritalama Günü Üsküdar’ın katkılarıyla ABD’de gerçekleştirilecek

ABD Kongresinde düzenlenecek Beyin Haritalama Günü etkinliğinin tanıtım videosunda Üsküdar Üniversitesinin beyin haritalama ile ilgili yaptığı çalışmalara yer verilerek, SBMT ile yapılan işbirliğine vurgu yapıldı.

ABD Kongresinde bu yıl 10’uncusu düzenlenecek Beyin Haritalama Günü etkinliği  19 Ekim 2023 tarihinde Washington, DC'deki Rayburn House Ofis Binası'nda gerçekleşecek.  Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesinin de desteklediği etkinlik, beyin haritalama alanındaki son gelişmeleri tanıtırken, beyin haritalama alanındaki çalışmaları konuşmak ve tartışmak için de önemli bir platform olacak.

Tanıtım videosunda Üsküdar Üniversitesi, NPİSTANBUL Hastanesi ve Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a yer verildi. 

ABD’de beyin araştırmaları alanında faaliyet gösteren Society for Brain Mapping and Therapeutics (SBMT) ve Üsküdar Üniversitesi’nin ortak yürüttüğü çalışmaların övgüyle bahsedildiği tanıtım videosunda, 19 Mayıs 2015'te Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın beyin girişimi temsilcileriyle görüşmek üzere ABD kongresine davet edildiği ve Türkiye’yi temsilen SBMT ile yaptığı işbirliğine vurgu yapıldı.

Türkiye’yi Üsküdar Üniversitesi temsil etmişti 

Videoda ayrıca beynin bilinmeyen sırları ve Otizm, Şizofreni, Parkinson, Alzheimer gibi önemli hastalıklarının araştırılıp tedavilerinin geliştirilmesi için eski ABD Başkanı Barack Obama’nın 2013 yılında başlattığı Brain İnitiative (Beyin İnisiyatifi) Projesi’nde Türkiye’yi temsil eden Üsküdar Üniversitesinin çalışmalarından bahsedildi.
Tanıtım videosunda Üsküdar Üniversitesi’nin 11-12 Haziran 2015 tarihleri arasında Dubai'de düzenlenen G20 öncesi Orta Doğu Beyin Haritalama Girişimi zirvesine katıldığına da yer verildi.

"İnsanı Anla Dünyayı Değiştir" Mesajı

Videoda “Düşünün, üretin, anlayın, fark edin, sevin, eğlenin, iddialı olun ve farkına varın. İnsanı anla dünyayı değiştirir” mesajı verildi.

Video İçin:

2015 yılında ABD’nin İnsan Genom Projesi’nden sonra en dikkat çeken projesi olarak lanse edilen, Beyin İnisiyatifi Projesi’ne, Türkiye’den proje ortağı olarak Üsküdar Üniversitesi seçilirken; Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ABD’de beyin araştırmaları alanında faaliyet gösteren Society for Brain Mapping and Therapeutics (SBMT) - Beyin Haritalama ve Tedavi Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevine getirilmişti.

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi de destek veriyor…

Beyin Haritalama Günü etkinliği, beyin araştırmalarının önemini vurgulamak ve bu alandaki ilerlemelere dikkat çekmek amacıyla her yıl düzenleniyor. Beyin haritalama günü etkinliğinin 10’uncusu bu yıl Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesinin de desteğiyle Washington, DC'deki Rayburn House Ofis Binası'nda gerçekleşecek.
Daha fazla bilgi için: 

Okunma : 638

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri