TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Aile ayak bağı olarak görülüyor!”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Aile ayak bağı olarak görülüyor!”

Ümraniye Müftülüğünün düzenlediği “Son Kale Aile” konferansına Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan konuşmacı olarak katıldı. Yaklaşık 400 din görevlisinin katıldığı programda Tarhan günümüzde aile algısına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Tarhan, modernleşmeyle bencilleşen, dünyevileşen bireylerin aileyi ayak bağı olarak gördüğünü, aileyi değersizleştirdiğini söyledi. Bu yaklaşımın çok yanlış olduğuna dikkat çeken Tarhan toplumu ayakta tutan temel değerin aile olduğunun unutulmaması gerektiğini hatırlattı.  

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Aile ayak bağı olarak görülüyor!” 2

Evliliğin en büyük düşmanı inatçılık ve narsizm!

Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Ümraniye Müftülüğünün “Peygamberimiz ve Aile” programı kapsamında düzenlediği konferans Ümraniye Belediyesi evlendirme dairesinde yapıldı.
Ümraniye Müftüsü Muharrem Gül’ün de katıldığı konferansta Tarhan, ailenin çok önemli bir kurum olduğunu ve içerisinde her zaman huzurun olması gerektiğinin altını çizdi. Evlilikte başarısızlığın en büyük nedenleri inatçılık ve narsizm olarak tanımlayan Tarhan, günümüzde evliliğin tanımının değiştiğine vurgu yaptı.

“Toplumu ayakta tutan temel değer aile”

Evliliklerin içerisinde empati yoksunluğu olduğunu belirten Tarhan, günümüzde evliliklerin ayak bağı olarak görüldüğünü söyledi. Tarhan şu değerlendirmelerde bulundu.

“Modernleşmeyle bencilleşen, dünyevileşen bireyler aileyi ayak bağı olarak görüyor. Aileyi değersizleştiriyorlar. Bu yaklaşım çok yanlış. Unutulmamalıdır ki toplumu ayakta tutan en temel değer ailedir.”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Aile ayak bağı olarak görülüyor!” 3

Din görevlilerin yoğun ilgi gösterdiği programın sonunda Tarhan okurları için kitaplarını da imzaladı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Aile ayak bağı olarak görülüyor!” 4

Okunma : 3459

ÜHA

 

İlgili

10 Nisan 2023
"Kişisel Haberler" içerisinde
27 Mart 2017
"Kitaplar" içerisinde

Haberler

Foto Galeri